fbpx

Jak działa BankoMoc i jak ją dobrze skonfigurować?

Lipiec 24, 2019

Podcast – Jak zarabiać na promocjach bankowych. Jak działa BankoMoc i jak ją dobrze skonfigurować?

JAK ZARABIAĆ NA PROMOCJACH BANKOWYCH to poradnik, który będzie Cię prowadzić przez temat promocji bankowych, pokaże, że to nie banki mają na nas zarabiać, ale to dzięki pewnym rozwiązaniom to właśnie my możemy i powinniśmy zarabiać na bankach. Dam Ci wiele podpowiedzi, jak rozwinąć się w tym temacie, dlaczego warto z tego korzystać, skąd brać wiedzę na temat aktualnych promocji, jak skategoryzować promocje, czy, dlaczego i z których warto brać udział. Dostaniesz DARMOWE narzędzie, dzięki któremu będziesz mieć aktualne promocje, przypomnienia, swoje promocje, ustawienia i wiele innych. Mam nadzieję, że będzie to dobry kanał zdobywania wiedzy i doświadczeń w tym zakresie.

Pobierz podcast

Bonusy

Zapisz się na nasz newsletter lub dołącz do grupy na Facebooku! Znajdziesz tam ciekawe sugestie!

Podcast do czytania – transkrypcja odcinka

To jest podcast: Jak zarabiać na promocjach bankowych. Odcinek 5. Jak działa BankoMoc i jak ją prawidłowo skonfigurować?

Cześć. Dziękuję, że jesteście. Dziś zabieramy się w końcu do pracy! Przeprowadzimy proces prawidłowej konfiguracji BankoMocy wg Twoich preferencji. Ustawimy sobie po kolei podstawowe parametry oraz omówimy jak działa i dlaczego BankoMoc to takie ciekawe i dobre narzędzie. Zapraszam.

W poprzednich odcinkach opowiadaliśmy już nieco o BankoMocy. Dziś przyjrzymy się jej bliżej. Zakładam więc, że zadanie domowe odrobione i aplikacja zainstalowana. Wiele rzeczy, które dziś pokażę opisanych jest w instrukcji ale dla osób mniej obeznanych w nowinkach technologicznych lub takich, które są bardziej wzrokowcami i chcą zobaczyć wszystko na własne oczy jest właśnie ten odcinek. Jeśli chcesz mieć pewność, że robisz wszystko dobrze i nic nie zostało pominięte – zapraszam. To będzie odcinek dla Ciebie.

Po uruchomieniu BankoMocy widzimy trzy zakładki: aktualne promocje, trwające promocje i moje promocje. Aktualne promocje to zakładka, w której widzimy aktualne promocje w różnych bankach. Widzimy tam również tytuł promocji, wielkość potencjalnego zysku, który możemy wyciągnąć, daty (chociaż nie zawsze są one pełne – bo czasami promocja nie posiada na początku daty zakończenia, więc wtedy to pole jest puste), oraz krótkie, podstawowe parametry co trzeba w danej promocji wykonać. Zakładka trwające promocje to zakładka z promocjami, które już się zakończyły. Nie można już do nich aktywnie przystępować, ale trwa proces, w którym spełnia się warunki promocji. Zatem jeżeli przystąpiłaś bądź przystąpiłeś do danej promocji wcześniej i dzisiaj dowiedziałaś się bądź dowiedziałeś o BankoMocy i chcesz tymi promocjami  zarządzać,  w tym momencie znajdź promocję, z której korzystasz, dodaj sobie do „Moich promocji” i możesz zarządzać oraz  posiadać aktywne przypomnienia z danej promocji. Zakładka „Moje promocje” to portfel Twoich promocji, w których aktywnie bierzesz udział. Będą tu opisane wszystkie warunki, które musisz spełnić w danej promocji.

Przystąpmy sobie może na początek  do konfiguracji BankoMocy. Wchodzimy w Menu i wybieramy „Moje finanse”. Oto lista banków. Na razie jest pusta. Naciskamy na „plusik”, wybieramy sobie jakiś bank, np. ING i wybieramy dzień otwarcia. Załóżmy, że otworzyłem konto dwa lata temu. Zapisujemy. Wchodzę sobie teraz w ten bank i dodaję konta, np. Konto osobiste Direct. Dzień otwarcia – dwa lata temu. OK, zapisujemy. Mam też do tego konta kartę. Było tam kilka do wyboru. Załóżmy, że jest to VISA. I dzień otwarcia – ponieważ podpisałem wszystko razem –   dwa lata temu. OK. Mogę sobie dodać opis. W ING jest 300 zł do zapłacenia w miesiącu, aby była to karta darmowa. Zapisujemy. Mogę sobie dodać kolejny bank, np. Idea Bank. Dzień otwarcia – załóżmy, że rok temu. Niedziela – w niedzielę kiepsko. 😉 No to w poniedziałek. 🙂 OK, zapisujemy. I w Idea Banku miałem jakąś lokatę. Lokata Beztroska? Może Lokata HAPPY. 4% odsetek. Bardzo fajna promocja. OK. Dzień zakończenia lokaty –  on już pewnie był, ale jest to mniej istotne teraz. Można sobie włączyć przypomnienie o zakończeniu lokat. Jeżeli okres końca lokaty się zbliża, to będzie nam wtedy ta opcja przypominała o tym. I ta lokata – załóżmy, że już jest zamknięta. Zapisz. Tu nie dodajemy kart. Kont też nie dodajemy. OK. Więc mamy skonfigurowaną moją listę banków. Programy poleceń zostawimy sobie na sam koniec…

Przypomnienia. Tu będą się pojawiać przypomnienia – czyli jeżeli mamy do wykonania jakieś zadanie, i nie zaznaczyliśmy tego, albo co gorsza – nie wykonaliśmy, wtedy pojawi się tu lista przypomnień co jeszcze należy zrobić, aby skorzystać z danej promocji i w 100% z niej wyciągnąć tyle ile się da.

Ustawienia. To są bardzo ważne ustawienia, gdyż wg daty urodzenia filtrowane są też niektóre promocje. Jeżeli są promocje dla młodych – a nie jesteśmy już młodzi (wg banku najczęściej do 26 roku życia), wtedy automatycznie będzie to filtrowane. Wchodzimy w ustawienie, zmieniamy sobie datę, np 1. stycznia i zatwierdzamy. Jeżeli chcemy zmienić rok, to naciskamy na rok i zmieniamy sobie rok. OK i zatwierdzamy. Przeciętny miesięczny dochód – to są dane, które nie są pobierane w żaden sposób przez właściciela BankoMocy, nie są  przechowywane również nigdzie na żadnych serwerach. To jest dana, która jest wykorzystywana tylko w Twoim telefonie. Służy ona również do filtrowania, np. promocji dotyczących kart kredytowych. Jeśli zatem masz 1200 zł miesięcznego dochodu minimum, to najczęściej załapiesz się  już na zdecydowaną większość promocji kart kredytowych. Jeżeli masz ten dochód mniejszy, no to wtedy wiadomo, że filtrowanie będzie automatycznie odcinało Ci promocje dotyczące kart kredytowych. Powiadomienia o końcu warunków promocji i lokatach, czyli ile dni PRZED aplikacja ma Cię powiadamiać, że jeszcze musisz spełnić jakieś warunki albo, że kończy Ci się  lokata. Wydaje mi się, że 5 dni jest optymalnym terminem, może być 3, może być więcej – zależy z ilu na raz promocji korzystasz i jaki chcesz mieć bufor ażeby zdążyć spełnić wszystkie warunki. OK, zapisujemy sobie.

Możemy sobie zrobić kopię swoich ustawień. Eksportować je, wtedy plik z wszystkimi naszymi promocjami wyeksportowany zostaje do pamięci naszego telefonu albo zaimportować. W sytuacji, kiedy zmieniamy telefon na inny lub na nowszy model, bądź chcemy mieć kopię w razie jakiejś awarii – możemy sobie to zrobić. Polecam od czasu do czasu aktualizować plik swoich ustawień i promocji bankowych. Gdyby coś jeszcze było niejasne, nieprecyzyjne, warto spojrzeć na krótki przewodnik po aplikacji. To mniej więcej to, co dziś opowiadam – czyli przykłady jak działa aplikacja. Jeżeli widzisz jakiś błąd lub chciałbyś, by coś zostało dodane, poprawione, możesz podzielić się opinią. Krótka opinia, kilka pytań. Zapraszam do udzielania odpowiedzi.

No i na koniec Programy poleceń. Jak pewnie dobrze wiecie, programy poleceń to programy banków, które pomagają dodatkowo zarabiać. Jest tu opisany tytuł programu poleceń, potencjalny zysk, np. w Santanderze po 80 zł dla polecanej osoby i polecającego. W Getin Bank 50 zł dla polecanego i 100 zł dla polecającego. Dokładnie te programy są tutaj opisane. Wchodzisz w daną promocję programów poleceń, możesz przeczytać sobie wszystkie dokładne warunki, możesz zobaczyć, jak to wszystko wygląda i teraz: jeżeli jesteś już posiadaczem takiego kodu polecenia z danego banku, możesz wysyłać ten kod. Podajesz swój e-mail, imię oraz kod programu poleceń. Jeżeli potrzebujesz danego kodu, bo np. nie masz nikogo w rodzinie, w znajomych, którzy korzystają np. właśnie z tego banku i chciałbyś pobrać takie kod, pobierasz sobie kod, podajesz e-mail i kod zostaje dla Ciebie pobrany od innych użytkowników za pomocą naszych serwerów. O każdej porze dnia i nocy możesz pobierać bądź wysyłać kody na nasz serwer. Dzięki temu, dodatkowe niektóre promocje łączące się właśnie z programem poleceń zwiększają dochód z Twoich promocji.

Jeżeli teraz chcemy skorzystać z jakiejś promocji, wybieramy sobie daną promocję, np. BNP Paribas – 250 zł w bonie na Orlen. Tu mamy wypisane podstawowe warunki. Dodajemy ją do Moich promocji. Wchodzimy w dedykowaną stronę promocji, i możemy wypełnić od razu wniosek o dane konto. Wpisujemy imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mail i PESEL, wyrażamy odpowiednie zgody i rejestrujemy się. Mamy opisane nagrody, i co trzeba zrobić: zarejestrować się w promocji, otworzyć konto, aktywnie z niego korzystać. Dokładnie te warunki opisane są również poniżej. Do kiedy musi zostać otwarte konto, jak należy z niego aktywnie korzystać. Czyli, że należy aktywować aplikację (banku), i że trzeba wykonać trzy transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 300 zł. W tej oto sytuacji aplikacja dokładnie będzie Ci przypominać o warunkach, które musisz wypełnić. Jeżeli dany warunek został spełniony, zaznaczasz, że już jest zrobiony. Złożyliśmy wniosek, OK. Aktywnie korzystaj z konta: jeżeli masz spełniony jakiś warunek – zaznaczasz. Jeżeli musisz wykonać minimum 300 zł, zaznaczasz, że np. raz wykonałeś transakcję za 120 zł, i ten warunek się tu Tobie już podświetla… (120),  raz zrobiłeś małą transakcję na 50 zł, i zobacz, wartość tych transakcji się sumuje. Jeżeli na bieżąco będziesz uzupełniać te dane, aplikacja będzie za Ciebie o wszystkich warunkach pamiętać i będzie Tobie pomagać zarządzać tymi promocjami.

Mając już ustawione wszystkie swoje parametry, czyli datę urodzin,  wartość dochodów oraz wszystkie banki czyli konta i karty, których jesteśmy w posiadaniu, możemy sobie w tej sytuacji włączyć filtrowanie. Polega to na tym, że aplikacja sama odrzuca promocje, które nas nie dotyczą ze względu na posiadane przez nas produkty bankowe. Załóżmy, że jestem posiadaczem konta w mBanku, a ponieważ widzimy tutaj promocję na start dla nowych klientów więc nie będzie ona dla mnie dostępna, ponieważ mam tam już konto. Podobnie w City Handlowym – jestem posiadaczem karty Citi Simplicity i mam to skonfigurowane w BankoMocy. Zobaczcie, co się dzieje! Jest promocja dotycząca karty kredytowej w Millennium Banku, i na końcu PKO Bank Polski. Jeżeli włączam filtrowanie promocje, które mnie nie dotyczą zostają wygaszone. Dzięki temu w momencie pojawienia się nowych promocji, nie muszę wszystkim się przejmować, ponieważ to aplikacja za mnie sprawdza i podpowiada, które promocje dotyczą mnie, a które są już dla mnie nieosiągalne. W tej oto sytuacji FILTROWANIE jest bardzo fajnym guzikiem, dzięki któremu aplikacja sama nam podpowiada,  które promocje są jeszcze dla nas dostępne.

Super. Naklikaliśmy się sporo. Początki są najtrudniejsze. A ponieważ podstawowych parametrów takich jak choćby data urodzenia nie będziecie już zmieniać, więc teraz już z górki. Polecam, w wolnej chwili, na spokojnie pobawić się jeszcze aplikacją, dodać po kolei wszystkie swoje banki (jeśli macie ich więcej), konta, karty itd. To połowa sukcesu do tego, by BankoMoc sama za Was filtrowała promocje. Konfigurujesz raz i życie staje się prostsze.

Podsumowując: od dziś masz już dobrze skonfigurowaną BankoMoc i wiesz co i gdzie zaznaczyć, kiedy dodawać kolejne produkty bankowe i jak korzystać z filtrowania. A to najistotniejsze rzeczy. Pamiętaj, by przyzwyczaić się do regularnego uzupełniania spełnionych warunków promocji w BankoMocy w danej promocji. To pozwoli Ci nad wszystkim panować.

Zadanie domowe. 🙂 Zadanie na dziś: na spokojnie, uzupełnij wszystkie swoje dane, banki i konta, które macie w swoim portfelu. W następnym odcinku opisze kompendium wiedzy na temat jednej wybranej promocji.

Dzięki za uwagę i poświęcony czas. Jeśli podoba Ci się ten cykl poradników, zapraszam do pozostawienia pozytywnych komentarzy pod tym filmem na YouTube czy FB, polubienia naszego Fanpage. Udało nam się uruchomić też wersję podcastów (jeśli ktoś nie ma czasu czy możliwości oglądać video). Podcasty można słuchać bezpośrednio na stronie www.bankomoc.pl oraz takich platformach jak Spotify czy Spreaker.com. Planujemy wdrożenia na kolejnych. Zapraszam również do zapisania się na newsletter. Dostaniesz tam też ciekawe i przydatne porady i informacje.

I pamiętaj – PROMOCJE BANKOWE SĄ DLA CIEBIE. Cześć

 

BankoMoc - Newsletter!

Jak zarabiać na promocjach bankowych? Pobierz naszą aplikację GRATIS i BEZ REKLAM, zapisz się i będziesz otrzymywać tylko najważniejsze informacje o promocjach bankowych, aktualizacjach i nowościach wartych poświęcenia Twojego czasu.

Zapraszam.

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się!

Polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dodatkowe informacje