fbpx

Podział użytkowników i kategorie promocji.

Kwiecień 19, 2019

Podcast – Jak zarabiać na promocjach bankowych. Podział użytkowników i kategorie promocji.

JAK ZARABIAĆ NA PROMOCJACH BANKOWYCH to poradnik, który będzie Cię prowadzić przez temat promocji bankowych, pokaże, że to nie banki mają na nas zarabiać, ale to dzięki pewnym rozwiązaniom to właśnie my możemy i powinniśmy zarabiać na bankach. Dam Ci wiele podpowiedzi, jak rozwinąć się w tym temacie, dlaczego warto z tego korzystać, skąd brać wiedzę na temat aktualnych promocji, jak skategoryzować promocje, czy, dlaczego i z których warto brać udział. Dostaniesz DARMOWE narzędzie, dzięki któremu będziesz mieć aktualne promocje, przypomnienia, swoje promocje, ustawienia i wiele innych. Mam nadzieję, że będzie to dobry kanał zdobywania wiedzy i doświadczeń w tym zakresie.

Pobierz podcast

Bonusy

Ponieważ to nasz trzeci odcinek podcastu, wszystko jest dla nas wciąż nowe. Mamy nadzieję, że w tej sekcji niebawem pojawią się ciekawe atrakcje, ale póki co, mamy dla Was potrójny uśmiech!

Podcast do czytania – transkrypcja odcinka

To jest podcast: Jak zarabiać na promocjach bankowych? Odcinek trzeci. Podział użytkowników i kategorie promocji.
Witajcie! Dzięki za obecność. Czy zadanie domowe z poprzedniego odcinka odrobione? Policzone opłaty za konta za zeszły rok? Ile wyszło? Ile płacisz bankom? Ok.
Dziś dowiecie się jak dzielę użytkowników i wg jakich kategorii klasyfikuję promocje bankowe? Czy wszystkie promocje są dla wszystkich? Czy zawsze warto korzystać z danej promocji? Zapraszam.

Jeżeli zaczynacie korzystać z promocji bankowych lub zaczęliście niedawno lub chcecie to robić niebawem do czego oczywiście zachęcam to pewnie zauważyliście, że – przynajmniej na początku, można dostać zawrotu głowy, ile ich pojawia się na rynku. Bank taki robi promocje na taki produkt, bank inny na coś innego, tu można zyskać 200 zł, a tu 300 a gdzie indziej jeszcze przeróżne bony do sklepów. Jak to ogarnąć? Spokojnie, usiądź, obejrzyj lub posłuchaj tego odcinka, odpowiedz sobie na kilka pytań i wszystko stanie się dużo prostsze! Zaczynamy.

Zatem, trzeba wiedzieć, że całość zarabiania na promocjach bankowych to dwa ogniwa. Pierwsze – użytkownik, czyli Ty. Masz różne preferencje i możliwości. Niektórzy nie mają nawet stałego zatrudnienia dla nich też coś tu się znajdzie. Inni z biedą wiążą koniec z końcem, a jeszcze inni mają oszczędności idące nawet w miliony. Kolejni kredyty i pożyczki. Dla każdego  z nich coś znajdziemy. Są młodzi – czyli wg definicji banków najczęściej w wieku 18 do 26 lat oraz Ci starsi. A nawet zdarzają się promocje dla niepełnoletnich. Drugim ogniwem są promocje. One dzielą się głownie wg typu produktu, czyli takie, które dotyczą kont osobistych, oszczędnościowych, lokat i kart kredytowych. Z kilku powodów,  nie rozmawiamy tu o produktach, na których w perspektywie czasu możesz tracić lub dokładać do interesu. Czyli o pożyczkach, kredytach, chwilówkach i innych tego typu produktach. Do tematu pewnie jeszcze wrócimy, ale nie dziś. Są też promocje dla przedsiębiorców. Tam też znajdzie się coś ciekawego za założenie konta lub karty kredytowej. Podsumowując, wiesz już, jaki z grubsza jest podział. I teraz najważniejsze pytanie dla Ciebie, na które musisz sobie odpowiedzieć po tym odcinku – kim jestem, jako uczestnik bankowych promocji oraz które promocje są dla mnie?

Zacznijmy od wieku. Zdarzają się czasem promocje dla osób poniżej 18 roku życia. Są one dość rzadkie, ale są. Trzeba polować. Dla osób w wieku od 18 lat do… i teraz różnie banki to określają, ale najczęściej  w wieku do 26 lat, to promocje dla młodych. Nie muszą oni mieć stałych dochodów, często są zwolnieni z opłat za prowadzenie konta, a warunki do darmowej karty debetowej czyli tej do konta, są minimalne albo zerowe. Tutaj promocje dla młodych dają nieco mniej zarobić. Są to kwoty rzędu 100 zł za konto, czasem coś więcej, ale też warunki do spełnienia są bardzo proste. Pozostałe promocje to promocje dla osób pełnoletnich bez ograniczeń wiekowych. To promocje w zależności od oczywiście produktu i wartości bonusu od 50 do nawet 700-800 zł.

Teraz dochody. Dla osób, bez stałych dochodów, najlepszym rozwiązaniem bez wymogu okazywania żadnych dokumentujących zarobków papierków, są promocje kont osobistych. Oczywiście najczęściej. Składasz wniosek, podpisujesz podstawowe dokumenty i zakładasz konto osobiste. Spełniasz warunki promocji i dostajesz wynagrodzenie. Tu, w kwocie 200-300 zł. lub jakieś gadżety o podobnej wartości. Po kilku promocjach zbierze się już ładna kwota. To też bardzo dobra propozycja dla osób, którym ciężko dotrwać do przysłowiowego „pierwszego”. Oczywiście najtrudniej ruszyć i rozpędzić taką promocyjną machinę, ale po dwóch pierwszych miesiącach zaczniecie zauważać dodatkowe bonusy na swoich ROR-ach, więc wtedy już będziecie zadowoleni. Jeśli macie stałe dochody na poziomie min. 1200 zł netto, można zacząć myśleć o karcie kredytowej. Tu uwaga! To często bezpłatna karta, którą można płacić za darmo pieniędzmi banku. Jeśli jesteście zorganizowani i nie dacie się ponieść emocjom, karta taka pomoże Wam w trudnych chwilach. Zrobię też o tym osobny odcinek, by opowiedzieć, jak to działa. Ale, wracając, dzięki takiej karcie można mieć delikatny bufor. Ponadto dla przykładu bank Citi Handlowy wypuścił jakiś czas temu promocję na kartę kredytową, dla osób, które miały inne zadłużenia (pożyczki, kredyty widoczne w BIKu). Można było tą karta spłacić tamte zobowiązania do kwoty 10 tys. zł i zyskać na odsetkach. Więc też duży ukłon dla osób z ujemnym bilansem. Niektórzy używają kart kredytowych i płacą nimi jak zwykłymi kartami debetowymi, a swoje pieniądze inwestują, lub trzymają na bezpiecznych kontach oszczędnościowych czy lokatach. I regularnie zgodnie z harmonogramem spłat bezodsetkowych spłacają zadłużenie tych kart. Jest to tez jakiś sposób. A podczas zagranicznych podróży, karta kredytowa wymagana jest przy wynajmie samochodów w wypożyczalniach czy rezerwacji hotelowych.

W ten sposób karty kredytowe powiązały nam użytkowników, którzy mają mało i dużo pieniędzy. Ci którzy mają właśnie dużo – obojętnie ile dla kogo to jest, znajdą w promocjach bankowych ciekawe oferty na konta oszczędnościowe czyli takie jak zwykłe ale lepiej oprocentowane, z bezpośrednim dostępem do ulokowanych tam środków w każdym momencie. Najczęściej liczba bezpłatnych wypłat w miesiącu z konta oszczędnościowego jest ograniczona do jednej lub kilku, mamy możliwość trzymania swoich pieniędzy na oprocentowaniu rzędu 2,5-3,5%. To czasem więcej niż niektóre lokaty. I wracając – ile to jest dużo. Czasem jak ktoś ma odłożone pierwszy tysiąc zł, to już jest dużo, i od tej kwoty warto już zakładać jakieś takie właśnie konto oszczędnościowe. Wtedy te pieniądze nie tracą na wartości (inflacja) a zaczynają już coś powoli zarabiać lub przynajmniej trzymać wartość. Dla kwot w widełkach 20-25 tys. zł są też ciekawe promocyjne lokaty. Tu pewnie wiecie, że polega to na tym, że lokując Wasze oszczędności na 1, 2, 3 miesiące, lub inny okres, niejako „zamrażacie” do nich dostęp uzyskując wyższe oprocentowanie. Zdarzało się ostatnio, że część lokat było oferowanych z gwarantowanym okresem zerwania. Polegało to na tym, że jeżeli w okresie obowiązywania lokaty, zerwałeś bądź zerwałaś taką lokatę nie traciłaś odsetek. Ale, by była jasność – lokaty dla nowych Klientów to na dziś dzień – czyli pierwsza połowa 2019 roku oprocentowanie na poziomie 4%.

Poprzez dochody, mimowolnie przeszliśmy już też z grubsza przez typy produktów. Temat niejako staje się już dużo czytelniejszy i przejrzysty. Jest jeszcze parametr czasu trwania promocji. Są takie, w których wystarczy spełniać warunki przez miesiąc lub dwa. Dostajesz bonus i Twoja decyzja – zamykasz konto, kartę, lub zostawiasz, bo Ci odpowiada. Są też takie, których okres trwania to nawet rok – czyli przez rok, jakiś bank płaci Tobie, za korzystanie np. z jego karty do konta. Płaci miesięcznie (np. Citi Handlowy 50 zł w gotówce przez 10 miesięcy) lub kwartalnie (np. BGŻ max 75 zł na kwartał przez rok). Są to tzw. moneybacki, czy cashbacki. I teraz, teoretycznie promocje z dłuższym okresem czasu są korzystniejsze, bo – raz podpisujesz dokumenty, długo korzystasz z promocji i nie musisz nic więcej robić. Z drugiej strony – krótkie promocje dają często więcej i szybciej zarobić. Więc, do wyboru do koloru.

Podsumowując. Po dzisiejszym odcinku, mniej więcej wiesz już jak to wszystko podzielić. Są grupy użytkowników i promocje podzielone na typy produktów, czas trwania i spełnianie warunków.

Zadanie domowe. Dziś kolejne. Usiądź i zastanów się, w której grupie Ty właśnie jesteś. Może już to wiesz, może jednak nie jest to takie proste. Czasem można być w każdej po trochu. Bo można mieć i oszczędności i kredyty. Życie nigdy nie jest proste i tylko czarno-białe. Są miliony kolorów.

W następnym odcinku dowiesz się, jak wybierać promocje, aby do nich przystąpić. Od czego zacząć i które są najprostsze i najciekawsze. Dzięki za uwagę i poświęcony czas. Jeśli podoba Ci się ten cykl poradników, zapraszam do pozostawienia pozytywnych komentarzy pod tym filmem na YouTube czy FB, polubienia naszego Fanpage i… może jeszcze jakiś inny kanał.

I pamiętaj – PROMOCJE BANKOWE SĄ DLA CIEBIE. Cześć.

BankoMoc - Newsletter!

Jak zarabiać na promocjach bankowych? Pobierz naszą aplikację GRATIS i BEZ REKLAM, zapisz się i będziesz otrzymywać tylko najważniejsze informacje o promocjach bankowych, aktualizacjach i nowościach wartych poświęcenia Twojego czasu.

Zapraszam.

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się!

Polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dodatkowe informacje