fbpx

Kompendium wiedzy – 200 zł od Millennium Banku za Konto 360

Styczeń 2, 2020

Podcast – Jak zarabiać na promocjach bankowych. Kompendium Wiedzy –  200 zł od Millennium Banku za Konto 360

JAK ZARABIAĆ NA PROMOCJACH BANKOWYCH to poradnik, który będzie Cię prowadzić przez temat promocji bankowych, pokaże, że to nie banki mają na nas zarabiać, ale to dzięki pewnym rozwiązaniom to właśnie my możemy i powinniśmy zarabiać na bankach. Dam Ci wiele podpowiedzi, jak rozwinąć się w tym temacie, dlaczego warto z tego korzystać, skąd brać wiedzę na temat aktualnych promocji, jak skategoryzować promocje, czy, dlaczego i z których warto brać udział. Dostaniesz DARMOWE narzędzie, dzięki któremu będziesz mieć aktualne promocje, przypomnienia, swoje promocje, ustawienia i wiele innych. Mam nadzieję, że będzie to dobry kanał zdobywania wiedzy i doświadczeń w tym zakresie.

Pobierz podcast

Bonusy

Zapisz się na nasz newsletter lub dołącz do grupy na Facebooku! Znajdziesz tam ciekawe sugestie!

Kolejne edycje tej promocji dodajemy do naszej aplikacji. Jeśli korzystasz z promocji, zarządzaj nią w naszej aplikacji, by nie zapomnieć o żadnym warunku i uzyskać premię!

Podcast do czytania – transkrypcja odcinka

To jest poradnik: Jak zarabiać na promocjach bankowych. Odcinek 6. Kompendium wiedzy o promocji Millennium Banku o Konto 360o z kontem oszczędnościowym Profit i kartą VISA.

Cześć. Dziś, szóstym odcinkiem rozpoczynamy nowy, praktyczny dział w naszym poradniku, który oczywiście będzie się przeplatać z treściami teoretycznymi. Chodzi o tzw. kompendium wiedzy na temat wybranej promocji. Ogólne założenia, przykłady, konkretne pytania wraz z odpowiedziami. Czyli typowe i obszerne prześwietlenie wybranej promocji.

Na początek wybrałem najprostszą wg mnie promocję Millenium Banku o Konto 360° z kontem oszczędnościowym i kartą VISA. Promocja, której warunki od kilku edycji są bardzo zbliżone i powtarzalne. Można więc zatem przypuszczać, że odcinek ten również powinien być aktualny przez dłuższy czas. Zapraszam.

W poprzednim odcinku skonfigurowaliśmy sobie w telefonach BankoMoc. Wiemy już, jak z niej korzystać. A żeby – jak w całym naszym życiu nabrać praktyki, należy po prostu zacząć jej używać.

Chciałbym, abyśmy dziś rozpoczęli nowy dział naszego poradnika : „Jak zarabiać na promocjach bankowych?” czyli kompendium wiedzy na temat wybranej promocji. Mam nadzieję, że przekazana wiedza będzie czytelna i przejrzysta, będzie pokazywać użytkownikom BankoMocy, jak „przejść” cały proces i zyskać obiecane regulaminem przez bank premie w formie gotówki, voucherów czy różnych przedmiotów, takich jak smartfony, głośniki bluetooth, klocki dla dzieci i wiele innych.

Dla kogo promocja?

Dziś odcinek poświęcimy promocji Banku Millenium dotyczącej produktu jakim jest Konto 360° z kontem oszczędnościowym Profit i kartą VISA. Promocja dotyczy osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z oferty promocyjnej na założenie właśnie Konta 360° i nie mają go obecnie. Oznacza to, że jeśli kiedyś miałeś konto 360°, ale założone było bez promocji, później zostało zamknięte, to teraz możesz skorzystać z bieżącej promocji, jeśli w chwili oglądania/słuchania czy czytania tego odcinka jest dostępna w BankoMocy bądź na stronie www.bankomoc.pl.

Jaki zysk z promocji?

W przeważającej większości poprzednich promocji Millennium Banku do zyskania było 200 zł w przelewie od Banku. Choć w czerwcu 2019r stawka została podniesiona o 100 zł dla osób składających wnioski o 500+ w nowej formie, to kolejna jesienna edycja wróciła do standardowego poziomu 200 zł.

Warunki promocji

Warunki podstawowe, to warunki konieczne do spełnienia minimum i uzyskania premii. Mówimy tu o promocjach w roku 2018 i 2019 czyli „Ustrzel 200 zł”, „Zbliż się do 200 zł”, „Złap 200 zł”, „200 zł na Nowy Rok”, „Zyskaj 200” oraz z rozszerzoną kwotą o 100 zł czyli promocja „300 zł z plusem” oraz „Rusz po 200 zł”. Wymienione kolejne edycje to zmieniające się nazwy oraz głównie daty wykonania poszczególnych zadań, którymi są:
1. Złożenie wniosku o Konto 360° poprzez stronę z promocją.
2. Podpisanie z Bankiem umowy o konto wraz z kartą debetową.
3. Aktywowanie Aplikacji mobilnej Banku Millennium (ten warunek pojawiał się w wybranych edycjach).
4. Zapewnienie miesięcznego wpływu zewnętrznego min. 1000 zł.
5. Oraz wykonanie przynajmniej raz w miesiącu jednej transakcję kartą do konta lub BLIKIEM.

Wyjaśnienie warunków

1. Wniosek wysyła się przez dedykowaną stronę promocji. Wchodzimy do aplikacji BankoMoc i w zakładce Aktualne promocje wyszukujemy sobie aktualną promocję Millennium Banku o Konto 360. Nazwy z pewnością w przyszłości będą się zmieniać, ale kwoty i warunki powinny być raczej bez większych zmian. Choć wiadomo, rynek promocji jest dynamiczny i wszystko może się wydarzyć.
Dodajemy zatem promocję do „Moich promocji” oraz przechodzimy do pierwszego warunku klikając klawisz: „Dedykowana strona promocji”.
Składając wniosek o Konto uzupełnij swoje dane oraz wyraź zgody na przetwarzanie przez Bank danych osobowych dla celów marketingu Banku i podmiotów stanowiących jednostki powiązane z Bankiem oraz współpracujące z Bankiem na podstawie umowy, w tym poprzez środki porozumiewania się na odległość. To wymóg regulaminowy.
Trzeba tu powiedzieć otwarcie, że banki zazwyczaj (choć nie zawsze) chcą mieć wyrażone zgody marketingowe, ale wykorzystują je w sposób umiarkowany. Umówmy się, większość poważnych instytucji wie już doskonale, że notoryczne spamowanie i nękanie klienta ciągłymi ofertami nie pomaga, bo klient zdenerwowany telefonami ze strony banku po prostu z zrezygnuje z jego usług lub jednym kliknięciem w aplikacji mobilnej cofnie wyrażone zgody. Zatem tu możemy być spokojni.
W niedługim czasie konsultant z banku oddzwoni i potwierdzi wszystkie dane.

2. Podpisanie z Bankiem umowy o konto wraz z kartą debetową możemy zrealizować za pomocą dwóch sposobów: albo wizyta w oddziale albo kurierem. I są oczywiście dwa punkty patrzenia. Jeżeli wybierzemy wizytę w oddziale, bo np. mamy blisko – musimy pamiętać, by nie zakładać ponownie nowego wniosku a dokończyć złożony wcześniej wniosek internetowy przez dedykowaną stronę, gdyż to on uprawni nas do odbioru premii. Wnioski składane w oddziale nie biorą udziału w promocji. Po złożeniu wniosku z opcją oddziału oddzwania przedstawiciel wybranego punktu i umawia nas na odpowiadającą nam godzinę. Pozwala to zaoszczędzić czas w przypadku, gdyby w oddziale zrobiła się kolejka – czyli osoby umówione na odpowiednią godzinę przyjmowane są poza kolejnością ludzi nieumówionych.
Jeśli chodzi zaś o kuriera, sytuacja wygląda podobnie. Należy pamiętać, że kurierzy jeżdżący z dokumentami działają bardzo sprawnie i starają się też dopasować, stąd nie należy się obawiać tej opcji. Jeśli planujesz być w domu, umów wizytę do domu, jeśli masz taką możliwość, możesz podać adres do pracy, by w ciągu dosłownie kilku minut zawrzeć umowę. Podpisanie takiej umowy wygląda tak, że kurier w Twojej obecności otwiera koperty, sprawdza czy dane z Twojego dowodu zgadzają się z dokumentami, składasz w odpowiednich miejscach podpisy, koperta zwrotna z uzupełnionymi dokumentami zostaje zaklejona i wyrusza w drogę powrotną do banku. Druga kopia zostaje u Ciebie.

3. Aktywowanie Aplikacji mobilnej Banku Millennium nie jest chyba skomplikowaną sprawą (ten warunek pojawiał się w wybranych edycjach). Wchodzimy do Sklepu Google Play bądź AppStore i pobieramy aplikację instalując na swoim urządzeniu. Często też bank wysyła smsy z linkiem do aplikacji. Zgodnie z instrukcją aktywujemy aplikację.

4. Zapewnienie miesięcznego wpływu zewnętrznego min. 1000 zł to jeden z dwóch warunków cyklicznych, które należy spełnić, by konto i karta były darmowe. Oczywiście mogą to być pieniądze z naszego konta w innym banku. I nie musi to być wpłata jednorazowa. Zatem, można wpłacić 500 zł, wypłacić (przelew zwrotny) i wpłacić drugie 500. Po wpływie czyli zaksięgowaniu możesz z pieniędzmi robić co chcesz czyli albo dokonywać płatności, albo wrócić je tam, skąd przyszły.

5. Drugim cyklicznym warunkiem jest wykonanie przynajmniej raz w miesiącu jednej transakcji kartą do konta lub BLIKIEM na dowolną kwotę, zatem wszystkie niewielkie zakupy takie jak lody czy drobne zakupy wchodzą w grę. 🙂 Przypominam wszystkim, że w Millennium Banku przy transakcji kartą liczy sie data transakcji czyli wykonania płatności (a nie zaksięgowania jak np. w mBanku). Ma to znaczenie, gdy transakcje dokonujemy na przełomie miesiąca.

Nagroda i co dalej?

Po spełnieniu tych warunków, zgodnie z datami określonymi regulaminem odpowiedniej edycji otrzymamy wynagrodzenie na nasze konto w Millennium. Jeśli premia za testowanie konta jest już u nas, możemy albo zamknąć konto, albo zostawić i korzystać z ciekawych ofert Banku czyli Konta Profit (obecnie przez długi czas było to 2,7% dla nowych środków) czy polecania Konta 360° i zgarniania premii z programu poleceń „Lubię to polecam”.

Dowiedzieliście się już, jak krok po roku przejść najprostszą promocję i zyskać 200 zł. A ponieważ często gęsto pojawiają się różne pytania, postanowiłem zabrać je i odpowiedzieć dla kolejnych osób, którym być może też by się zrodziły w głowach. Zatem zaczynajmy:

• Czy można skorzystać z promocji na 200 zł i programu polecenia „Lubię to polecam” jednocześnie? Co to w ogóle jest program „Lubię to polecam”?

Program poleceń „Lubię to polecam” to program Banku, w którym możecie polecać konto swoim znajomym czy rodzinie, dodatkowo na tym zarabiając. Niestety, ponieważ są to dwie oddzielne promocje, trzeba się na którąś zdecydować. Jeżeli na dany moment jest aktywna jakaś edycja promocji na Konto 360°, to oczywiście warto z niej skorzystać i zgarnąć 200 zł. Jeśli nie ma takiej oferty a chcesz lub potrzebujesz założyć konto i nie możesz poczekać na kolejną edycję (a zdarzają się przerwy pomiędzy edycjami), to wtedy warto wykorzystać właśnie KOD POLECENIA i otworzyć konto wybierając jedną z czterech nagród o wartości około 80 zł. Ale uwaga: dla polecanej i polecającej osoby, czyli sumaryczna pula nagród to 160 zł. To niewiele mniej niż 200 zł z podstawowej promocji.

Dokładnie o programach poleceń i zasadach działania zrobię odcinek, ale póki co, powinniście pamiętać, że jeśli posiadacie Konto 360°, wygenerujcie sobie swój kod polecenia. Nic Cię to nie kosztuje. Kody możecie wpisywać w zakładkę PROGRAMY POLECEŃ w BankoMocy a jeśli chcesz założyć konto i nie masz kodu polecenia – pobierz kod od innych użytkowników BankoMocy za pomocą tej samej zakładki – OPCJA POBIERZ KOD.

• Czy wpływ 1000 zł może być od innej osoby (np. męża, żony) czy musi być z mojego rachunku w innym banku?

I tu mamy cztery warianty odpowiedzi:
1. Może być od innej osoby z dowolnego banku (czyli z Millennium na Millennium lub z innego banku na Millennium).
2. Nie może być od innej osoby z Millennium na Millennium jeżeli te osoby są upoważnione do konta osoby, na którą robiony jest przelew. Krótko: jeżeli żona jest upoważniona do konta męża to przelew od niej w tym samym banku się nie liczy.
3. Może być od siebie samego z innego banku.
4. Nie może być od samego siebie z innego konta w Millennium (ale skoro zakładamy pierwsze konto w Millennium to raczej pewne, że tak się nie da).
Po wpływie możesz z pieniędzmi robić co chcesz czyli albo dokonywać płatności, albo wrócić je tam, skąd przyszły.

• Chciałem zamknąć konto i dostałem ofertę „Cashback 360”. Jak to działa?

To oferta dla osób chcących zamknąć konto. Niestety nie dostaje jej każdy, więc bywa różnie. Polega na tym, że rezygnujecie z zamknięcia konta oraz otrzymujecie bonus w formie cashback do 360 zł w okresie rocznym lub 6-cio miesięcznym w wysokości 2% za płatności kartą i 5% za BLIKa. Maksymalny miesięczny zwrot to 60 zł (30+30). Czyli zamiast podstawowych 200 zł z promocji można już zyskać łącznie 560 zł za konto. Nadmieniam, że Revolut będzie się liczył do płatności kartą.

• Podczas rozmowy zaproponowano ubezpieczenie „Pakiet Bardzo Pomocny”. Czy jest to konieczne do spełnienia warunków promocji?

Absolutnie nie jest to wymagane. Jeśli oferta jest dla Ciebie atrakcyjna możesz z niej skorzystać, ale nie musisz się na nią godzić. Przez pierwszy rok Pakiet ten jest bezpłatny. Jedynie trzeba pamiętać, żeby przed upływem roku go wyłączyć. Praktycznie jest w nim wiele wykluczeń i szczerze mówiąc jest bardzo słaby.

• Jeśli w poprzedniej edycji został złożony wniosek, ale finalnie konto nie zostało założone to mogę złożyć wniosek jeszcze raz i zyskać bonusowe 200 zł?

Tak, ponieważ – jak mówi regulamin promocji: nie byłaś/eś posiadaczem konta czyli jesteś nowym klientem.

• Czy można nie mieć karty debetowej do spełnienia warunku darmowości konta 360 i robić jedną transakcję Blikiem?

Regulamin mówi jasno: Zasady przyznawania Premii § 3. 1. Uczestnik uzyska prawo do Premii, jeśli spełni łącznie następujące warunki: 1) do dnia (tu data zakończenia promocji) złoży wniosek o Konto przez stronę [promocyjną] (…) oraz do dnia (tu ostateczna data na podpisanie umowy) zawrze umowę o Konto i kartę debetową. Zatem karta jest konieczna.

• Czy jeśli spełnię wymóg promocji i będę płacić BLIKiem raz w miesiącu (nie używając zupełnie karty), to zostanę również zwolniona z opłat za tę kartę?

Tak, BLIK również zwalnia z opłaty za konto / kartę.

• Czy wpływ 1000 zł to przelew czy wpłata gotówki w oddziale też jest liczona?

Regulamin mówi, że: „w każdym z trzech następujących po sobie miesięcy kalendarzowych (…) zasili nowo otwarte Konto tak, aby suma wpływów na Konto w każdym z tych miesięcy wyniosła co najmniej 1000 PLN”. Zatem może też być gotówka.

• Chciałem skorzystać z promocji na kartę kredytową, ale nie miałem tam nigdy konta. Rozumiem, że teraz kiedy ta promocja na konto 360 się pojawiła to mogę skorzystać, albo z promocji na konto albo z opcji na kartę kredytową ? Wiem, że jest napisane, że nie łączy się z pozostałymi promocjami?

Chodzi o to, że nie łączy się z promocjami jednego produktu. Konto 360° i karta kredytowa to dwa różne produkty. Zatem, w pierwszej kolejności składasz wniosek o konto i podpisujesz umowę, a później składasz wniosek o kartę kredytową i zyskujesz w dwóch promocjach jednocześnie (2×200 zł). Tak jak było wspomniane wcześniej, nie da się połączyć promocji o 200 zł i programu poleceń bo dotyczą jednego produktu (Konta 360°).

• Jeśli ktoś miał jakiś czas temu konto 360° otwarte tylko w ramach programu poleceń (żadna premia na start) to wychodzi na to, że załapie się pod tą promocję?

Regulamin mówi: Wykluczony jest uczestnik, który brał udział w akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej Konta 360° lub Konta 360° Student organizowanej przez Bank lub inny podmiot w ramach, której otworzył Konto 360° lub Konto 360° Student. W Regulaminie Programu Poleceń nie jest natomiast nigdzie napisane, aby była to „sprzedaż premiowa” ani „akcja promocyjna” czy „promocja”. W teorii powinno tak to zadziałać, bo program poleceń nie jest wprost nazwany promocją.

Podsumowując. Po dzisiejszym odcinku, wiesz już, w jaki sposób dokładnie przejść promocję w Millennium Banku na Konto 360°. Obecne kompendium wiedzy powinno dać odpowiedzi również na wiele dodatkowych pytań. Jeśli jednak pojawią się jeszcze inne, których tutaj nie zawarłem, daj znać w komentarzu, na maila czy poprzez aplikację BankoMoc. Może za jakiś czas wymagane będzie stworzenie poprawionej i zaktualizowanej wersji tego odcinka.

Zadanie domowe. Jeśli spełniasz warunki na przystąpienie do tej promocji, zrób to w wolnej chwili. Samo złożenie wniosku nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty, więc możesz to zrobić nawet czekając na autobus. Promocja jest naprawdę banalna, warunki trywialne, więc aż żal nie skorzystać. Zachęć również swoją rodzinę czy znajomych ze swojego towarzystwa. Uwierz, że wspólne przechodzenie przez różne promocje daje jeszcze więcej przyjemności a dodatkowo możecie między sobą weryfikować spełnianie warunków. Pamiętajcie, by na bieżąco zaznaczać sobie w BankoMocy spełnione warunki! To dzięki bieżącym wpisom, BankoMoc będzie wspaniałym towarzyszem Twoich promocji bankowych.

W następnym odcinku proponuję temat polskiego BLIKa. Ponieważ ma on wiele zalet i jest bardzo popularny i bezpieczny, warto wiedzieć, jak go używać.

Dzięki za uwagę i poświęcony czas. Jeśli podoba Ci się ten cykl poradników, zostaw pozytywny komentarz pod tym filmem na YouTube czy FB, polub Fanpage BankoMocy. Nie masz czasu czy możliwości oglądać video – słuchaj podcasty bezpośrednio na stronie www.bankomoc.pl oraz takich platformach jak Spotify czy Spreaker.com. Zapisz się na newsletter. Dostaniesz tam też ciekawe i przydatne porady i informacje.

I pamiętaj – PROMOCJE BANKOWE SĄ DLA CIEBIE. Cześć.

 

BankoMoc - Newsletter!

Jak zarabiać na promocjach bankowych? Pobierz naszą aplikację GRATIS i BEZ REKLAM, zapisz się i będziesz otrzymywać tylko najważniejsze informacje o promocjach bankowych, aktualizacjach i nowościach wartych poświęcenia Twojego czasu.

Zapraszam.

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się!

Polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dodatkowe informacje